x
Smrt prostitutky pomohly objasnit kamery, policii dovedly až k vrahovi

Smrt prostitutky pomohly objasnit kamery, policii dovedly až k vrahovi

Policisté sehnali celou řadu kamerových záznamů. „A to nám významně pomohlo dopadnout pachatele,“ zdůraznil dnes na tiskové konferenci Martin Charvát, vedoucí odboru obecné kriminality krajského policejního ředitelství v Ústí nad Labem.

Kriminalisté také popsali chování mladého Ukrajince. Ten si podle nich sexuální hrátky naplánoval. Koupil si balíček kondomů, a pak oslovil na ulici jiného muže, zda by mu pomohl sehnat nějakou ženu. Dotyčný mu podle policie vyhověl. Cizinci slíbil, že ho za krabici vína seznámí s prostitutkou. S ní se ale mladý muž na sexu nedohodl. Pokračoval proto dál po Nákladní ulici, až potkal jinou lehkou ženu. Ta si řekla o tři stovky.

Když ale odvedla svoji práci, požadovala o dvě stovky víc. S tím Ukrajinec nesouhlasil. Když mu pak začala vyhrožovat, že nahlásí, že ji znásilnil, popadl ho vztek a umlátil ji. Ráno 12. prosince našel mrtvolu s rozbitou hlavou náhodný kolemjdoucí. Z kamerových záběrů kriminalisté vyčetli, že pachatel přebývá v Novosedlicích.

Na videu viděli, jak si kupuje prezervativy i jeho konverzaci s mužem, kterého žádal, aby ho seznámil se ženou. Toho se policii dokonce podařilo identifikovat a předvést k výslechu. Policistům muž řekl, že mluvil s rusky hovořícím cizincem. Policisté pak zjistili, že v Novosedlicích je několik objektů s ubytovanými ukrajinskými dělníky. „Provedli jsme tam důkladné šetření a přes sociální média jsme přišli až k pachateli,“ pokračoval Charvát s tím, že se obviněný přiznal. Na severu Čech byl tento Ukrajinec teprve dva týdny. Nyní už sedí ve vazbě. Hrozí mu 15 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest.

Zdroj: https://usti.idnes.cz/dopadeni-vrah-prostitutka-nakladni-ulice-teplice-policie-kamery-pxn-/usti-zpravy.aspx?c=A181220_151323_usti-zpravy_vac2