x

Wi-fi bezpečnostní kamery – Tipy, návody

Wi-fi bezpečnostní kamery s nočním viděním na chalupu

Kdy si pořídit Wifi bezpečnostní kameru? V následujícím článku Vám zkusíme dát hned několik tipů a rad, proč do toho jít hned a bez odkladu! Mluvíme z vlastních zkušeností a věříme, že Vám máme co předat.

Vlastním chatu / chalupu:
Určitě znáte ty pocity a to hned několikrát do týdne, že by jste se tam nejraději zajeli hned podívat a zkontrolovat situaci? Zejména na podzim a v zimě…kdy se brzy stmívá? Máme s tímto osobní zkušenost. Do doby, kdy na naší chalupě nebyl kamerový systém – člověk neměl vůbec žádné informace. Prakticky jsme tam přijížděli v pátek s tím,  že: „Snad se tam za ten týden nic nestalo, nic neztratilo…budu moci posekat zahradu apod… nikdo nám nevlítl do domu, nic nerozbil…nic nezcizil“ Těchto a podobných dalších myšlenek Vás při příjezdu napadá spousty.
Tohle ale odpadlo, kdy jsme tam nainstalovali naši první wifi bezpečnostní otočnou kameru s nočním viděním. Kamera se připojila standardním „trafíčkem“ do 220V, následně se kamera připojila přes wifi k internetu a pomocí aplikace v mobilu (podporuje iOS a Android) se můžete na kameru podívat odkudkoliv. Přes aplikaci si jednoduše kliknete na aktuální situaci, s kamerou si můžete v mobilu otáčet na 355° s náklonem 90°. Tedy s jednou kamerou jste schopni vyobrazit skutečně široké pole. Přes den je kamera jasná – HD vyobrazení 1920×1080 funguje skvěle i za nepříliš slunečných dní a spolehlivě tak zaznamená i velmi ostré snímky.

Co ale v noci?
Kamera má noční vidění, s wifi kamerou K0504 dosáhnete kvalitní viditelnosti v noci i na 50m – díky třem silným IR diodám. 50m je skutečně strop – kamera na 50m ještě dohlédne, avšak na odhalení nějakých pachatelova detailů to moc není, tedy důrazně doporučujeme počítat s 30m – tam jsou snímky a videozáznam skutečně hodně ostré, čitelné i v noci a dost pomůžou Vám i Policii při pátrání po pachateli.

Jak je to se záznamem?
Všechny naše kamery využívají hned několik způsobů jak uložit záznam při narušení objektu. Vše záleží na závislosti modelu kamery, typu a ceny. Nicméně, všechny kamery, díky připojení k internetu, mají možnost nastavení odesílání emailů s fotkami při narušení objektu. V praxi to funguje tak, že kamera snímá určité pole – kamera má v sobě pohybová čidla, jakmile se obraz naruší (někdo vejde do snímacího pole) kamera začne pole fotografovat a posílat na Váš email. Vše je možné nastavit v aplikaci. Může zasílat fotek až 15, tedy každý pohyb pachatele a nic Vám neunikne. Čidla jsou natolik dobrá, že zaznamená i např. průlet ptáka. Dražší kamery mají samozřejmě možnost zasílat fotky na email také + mají slot na SD kartu, kam nahrávají i videosekvence. Kamery mají možnost nastavit i smyčku, že se snímané pole nahrává nepřetržitě a následně se karta sama přemazává např. jednou za tři dny – to v závislosti na nastavení a velikosti paměti karty.

Jak na instalaci?
Kamera je od výrobce připravena tzv. Plug and Play – tedy vyndej z krabice, zapoj do elektřiny, spáruj s WI-FI a kamera je 100% funkční. Toto můžeme skutečně potvrdit. Je to tak.

Můžou nastat komplikace:
1) Nemáte připojení k internetu
2) Zásuvka na elektřinu je daleko, nebo není elektřina

Na všechny tyto situace máme řešení. Vysvětlíme v bodech

  • Pokud nemáte na chatě/chalupě internetové připojení od nějakého místního providera, nezoufejte. Každý z operátorů v ČR, který poskytuje mobilní služby, Vám dnes dokáže zřídit tzv. LTE připojení, tedy SIM kartu + malou krabičku (router) do kterého zandáte SIM kartu, připojíte do zásuvky, nastavíte WIFI a máte po problému. Nejlevnější takové připojení aktuálně (září 2019) stojí cca 250,- Kč / měsíčně. POZOR! Nepotřebujete veřejnou IP adresu, která je vždy za příplatek, nenechte se do toho natlačit. Všechny naše bezpečnostní kamery fungují na vlastním šifrovaném a zcela bezpečném serveru, tedy stačí neveřejná IP adresa.
  • Máme k dispozici kameru, která je připravena i na situaci, kde není možnost elektřiny, tedy ani připojení internetu (routeru k WIFI). Nabízíme komplexní řešení – wifi bezpečnostní kameru se solárním panelem a slotem na SIM kartu do 4G/LTE sítě. V praxi to funguje tak, že si vyberete místo, které potřebujete monitorovat, avšak i tady platí nějaké pravidla – dvě podmínky. 1) Musí to být místo, kde je signál pro Vašeho mobilního operátora. Tady platí přímá úměra, čím lepší signál, tím lepší a plynulý chod kamery v náhledu na PC i v mobilu – nebude se Vám sekat obraz 2) Musí to být místo, kde alespoň 4-6 hodin denně svítí slunce. Kamera má 2 integrované baterie s dlouhou životností. Funguje to tak, že pokud svítí slunce, kamera využívá proud pro denní chod a zároveň solární panel dodává do baterií energii, kterou následně kamera čerpá v noci. Tady je potřeba zmínit, že solární panel funguje i za nepříliš dobrých slunečních dní. Vždy, i přes zamračenou oblohu se do baterií dostává energie, která stačí k tomu, aby kamera fungovala. Baterie mají životnost min. 5 let. Víme však o připadech, že baterie vydrželi i 7 let. Tato kamera je skutečně dobré řešení pro ty nejodlehlejší místa v naší republice. Zákazníci toto řešení nevyužívají však jen pro chaty a chalupy, ale také např. pro monitorování svých farem (ovcí, krav, koní…) chovných rybníků apod. Nutno podotknout, že toto řešení je oproti předchozím případům dražší, ale pro klid na duši… je to k nezaplacení.

Shrnutí důvodů, proč pořídit bezpečnostní kameru

  • Máte možnost se kdykoliv podívat na Váš objekt, kdekoliv a odkudkoliv. Z mobilu, počítače…
  • V případě narušení objektu, máte k dispozici důležité důkazy (fotografie, videa) které hodně pomůžou při pátrání Policii
  • Máte nárok na slevu od pojišťovny
  • Vidíte klimatické podmínky na místě (např. je potřeba posekat tráva, pohrabat listí, v zimě je na místě sníh a bude na místo špatná cesta apod…)
  • Klid na duši…že Váš majetek je pod kontrolou

Slovo závěrem:

Žijeme v době, kdy se aktivním a pracovitým lidem daří. Mají finanční prostředky na pořizování nemovitostí, pořizování nemovitého majetku a to lidé, kteří nechtějí nic dělat, pochopitelně lidem závidí… a chtějí se movitých lidí přiživit krádežemi apod. Nenechte se těmito lidmi otrávit a pořiďte si prostředky, které jim tuto činnost stíží.

Našim zákazníkům vždy radíme. Umístěte bezpečnostní kameru na dobře viditelné místo, je dobře, když si ji při pohledu na nemovitost/zahradu každý hned všimne. Ze zpráv Policie ČR vyplývá jednoznačné sdělení: Kde jsou instalovány bezpečnostní kamery, pachatel půjde vždy tam, kde nejsou… Štěstí přeje připraveným.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na telefonu 733 507 408 nebo na emailu. S výběrem kamery na Vaše konkrétní místo rádi poradíme, dodáme, namontujeme a zaškolíme Vás tak, aby jste zvládli pohodlně obsluhu.

Děkujeme za pozornost.

www.kamery-wanscam.cz | www.wanscam.cz
Oficiální prodejce pro ČR a SR.
Družstevní 135
250 90 Jirny
Tel. +420 733 507 408 | Email: obchod@kamery-wanscam.cz